O PSYCHOTERAPII

Pracujemy w nurcie psychoterapii integratywnej w podejściu chrześcijańskim. To oznacza, że posiadamy solidną wiedzę psychologiczną i psychoterapeutyczną, a na człowieka patrzymy przez pryzmat antropologii chrześcijańskiej.


Jesteśmy przekonani, że, aby skutecznie pomagać, psychoterapeuta musi dbać o swój własny rozwój, poprzez doskonalenie swoich umiejętności oraz troskę o zdrowie psychiczne, fizyczne i duchowe. Współpracujemy więc ze sobą, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą oraz bierzemy udział w szkoleniach i konferencjach doskonalących nasz warsztat.


Nasze działania psychoterapeutyczne objęte są superwizją, którą prowadzi m.in. mistrzyni nurtu integratywnego w podejściu chrześcijańskim Pani Anna Ostaszewska. W swojej książce Psychoterapia integratywna w podejściu chrześcijańskim tak pisze o założeniach tego podejścia:

 

Psychoterapia integratywna w podejściu chrześcijańskim opiera się na antropologii chrześcijańskiej (personalizm) oraz odwołuje się do wolności i godności osoby ludzkiej, świadomej i uwarunkowanej zarówno kontekstem biologicznym, jak i społecznym.
W założeniach filozoficznych jest bliska innym modelom integracyjnym i holistycznym,
a także logoterapii Viktora Frankla i psychoterapii humanistyczno-egzystencjalnej. Podstawą praktyki terapeutycznej jest integracja modeli psychodynamicznego i poznawczo-behawioralnego. Specyficzne dla tego podejścia jest uwzględnienie w kontakcie z pacjentem relacji pacjenta i terapeuty do Boga osobowego oraz traktowanie rzeczywistości nadprzyrodzonej jako realnej i mającej wpływ na życie ludzkie (SPCh, 2009).


Pomimo, że każdy człowiek jest osobą, to wielu ludzi nie czuje się w pełni osobą i sprawcą swoich czynów. Przychodzą oni na psychoterapię z powodu jakiegoś cierpienia, poczucia bycia nieszczęśliwym, ale korzenie tego cierpienia często sięgają bardzo głęboko, do sedna bycia człowiekiem i prawa do istnienia. Zranienia na bardzo podstawowym poziomie, które miały miejsce w czasie odkrywania, kim jesteśmy, mogą spowodować, że nie odkryjemy siebie jako osoby, co będzie miało znaczące konsekwencje.

Więcej informacji o naszych psychoterapeutach oraz bezpośrednie dane kontaktowe można znaleźć w zakładce LUDZIE FUNDACJI :-)
 

FUNDACJA "W INNYM ŚWIETLE"

NR KRS 0000830136

WARSZAWA

REGON 385616398 | NIP 1182206557

nr konta: mBank - 12 1140 2004 0000 3902 7978 8058

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube

Subskrybuj nasz newsletter:

PSYCHOTERAPIA | PSYCHOEDUKACJA |WARSZTATY

© 2019 by Lukasz Grzybowski
Proudly created with Wix.com

logo_fundacjawinnymswietle_rgb_v4_edited